2.4.2022 Čištění Ohře

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili republikové akce čištění řek.

Letos jsme dostali (byl nám přidělen) úsek Lobezského potoka (přítok Ohře)a to od Zverimexu Pajtaš až do Areálu zdraví, k tunelu pod dálnicí.

Bylo nás celkem 11 dobrovolníků, snažili jsme se posbírat vše, co se dalo, chlapi šli i potokem (měli jsme s sebou hrábě, chlapi měli holínky). Také jsme se snažili proklestit podél potoka na levé straně, tedy na straně u firmy Leben, koupaliště, i podél stěny k areálu zdraví (téměř všichni jsme si tam v tom ostružiní roztrhali trička, někteří i bundu – ale byla již stará.

Největší „binec“ byl u oplocené hospůdky na areálu (brčka, kelímky, plastové lžičky) a na druhé straně u zídky obrovský odpad – květináčů a plastových plat na květníky (po zahradnictví, které tam kdysi působilo). Pytle jsme tahali nahoru přes plot nad ostnatým drátem (foto). U mostíku v areálu byla ve vodě hozená část televize.

Z „pokladů“, které  jsme objevili jakousi hračku (tamagoči?), „morenu“ vyrobenou z koh-i-noor tužek, spodní kalhotky, nohavičkové plavky, sluneční brýle, a bulharskou keramiku…

Jsme rádi, že s námi byly i děti, že viděly, co všechno lidé odhodí do vody či na břeh a věřím, že jim takováto akce bude přínosem. Pevně věřím, že si uvědomí, že odpadky patří do koše nikoli do přírody.

K. Trnková

Přiřazeny tyto kategorie: ,