Chcete se stát dobrovolníkem?

Dobrovolník je mostem mezi světem „zdravých“ a světem nemocných či jinak znevýhodněných.

 

Kdo je dobrovolník?

Dobrovolník je každý, kdo ze své dobré vůle, ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu vykonává činnost ve prospěch jiných lidí nebo organizací. Dobrovolníkem se může stát v podstatě kdokoliv, protože každý z nás umí něco, co může poskytnout druhým. Dobrovolník je obyčejný člověk, který dělá neobyčejné věci. Dobrovolník je prostředník mezi světem „zdravých“ a světem nemocných či jinak znevýhodněných.

 

Co Vám dobrovolnictví přinese?

Dobrovolnictví je po finanční stránce zadarmo, po psychické stránce však dává hrozně moc. Člověku dává nepopsatelný pocit uspokojení a naplnění, že může udělat něco pro ty druhé. Získáte pocit užitečnosti, navážete nová přátelství, získáte nové zkušenosti a mnoho dalšího.  Možná dáte nový smysl i Vašemu životu…

 

Jak můžete pomoci?

Dobrovolník dochází tam, kde je místo pro dobrý skutek, tam kde se cítí někdo osamělý nebo potřebuje pomoc. Stačí jedna hodina týdně, kterou věnujete někomu potřebnému, stačí jen Vaše přítomnost, jen chvíli naslouchat, naklepat polštář, sdělit, co je venku nového, držet chvíli za ruku. Nejde o práci, je to prostě návštěva, například v nemocnici. Zaklepete na dveře nemocničního pokoje a když je otevřete, uvidíte rozzářené oči člověka který na Vás čeká. Dobrovolník dává neději a víru v lepší svět.

Pokud byste se rádi stali dobrovolníkem a věnovali svůj volný čas dobrovolným aktivitám, ať už pravidelným či jednorázovým (kulturní akce, výlety, vzdělávání, atd.), neváhejte nás kontaktovat. Vše Vám podrobně vysvětlíme a k výkonu dobrovolnické činnosti Vás vyškolíme.

Přiřazeny tyto kategorie: